איך לבשל תפר אנכי

איך לבשל ריתוך חשמלי? איך לבשל תפר אנכי של ריתוך חשמלי. כפי לבישול electrowelded מתכת

לעתים קרובות הוא צריך לחבר את חלקי המתכת או שבר את הפרטים. ישנן מספר דרכים כדי להשיג את התוצאה הרצויה. לרוב התרכובות של חלקי ברזל ופלדה השתמשו בשיטת ריתוך חשמלי.

איך לבשל ריתוך חשמלי? על מנת להבין את העיקרון, יש צורך לזכור את הפיזיקה של תוכנית הלימודים. אחד החוטים של מכונת הריתוך מחוברת חתיכת העבודה. במגע עם פני השטח של האלקטרודה, קשת. נקודת המגע נוצרת הפסקה, אשר מתמלאת מתכת מותכת כפי שהוא נע האלקטרודה. הקצוות של חלקי מתכת נמס תחת טמפרטורה עצומה והפך שלם קוהרנטי.

ללמוד כיצד לבשל לריתוך חשמלי מתכת, יש צורך לדעת משהו על השיטה. המרחק ואת הדופק חשמלי בטמפרטורה גבוהה בין לחומר לבין אלקטרודה נקרא קשת. כדי ליצור תנאים אלה, יש שתי דרכים:

 • בשנת האלקטרודה במקרה הראשון (נגיעה מהר) "chirkayut9raquo; של ברזל, כמו גפרור. Arc צורך בחקיקה לשמור, מוביל תוסף לכמה מ"מ מפני שטח העבודה של המתכת.
 • במקרה השני, קצה האלקטרודה יש ​​צורך להקיש לחומר בחדות.

הקשת והתוצאה לא צריכה לצאת. אם זה קרה, לפני שתאפשר תפרי ריתוך חשמליים יש לנקות להסיר מידה. אם לא תעשה זאת מובילה להיווצרות של חורים.

חישוב עובי האלקטרודה המתאימה עוצמת הזרם יהיה בפועל כדי ללמוד איך לבשל ריתוך חשמלי. כאשר האלקטרודה נוכחית מספקת היא דביקה, ואת הקשת - כיבה. בשלב מתכת גבוהה הנוכחית יהיה לרסס את ולשרוף. אם נשתמש שנאי הריתוך, מ"מ האלקטרודה 1 תואם נוכחי של 30-35 א כאשר באמצעות אלקטרודה לריתוך של המהפך 3 מ"מ מתאים נוכחי של 80 א אם amperage העלייה, ברזל ניתן לחתוך.

האלקטרודות נבחרות בהתבסס על ההרכב הכימי של המתכת. ישנם מספר סוגים של חומר מילוי:

כולם וספרות מדד שכותרתו המציין כי עובי מתכת קשיות של כל סוג משמש.

ללמוד כיצד לבשל לריתוך חשמלי, יש צורך לזכור שכדי להשיג ריתוכים באיכות גבוהה אלקטרודות צריכה להתאים את עובי המתכת.

מתכת דקה (1 עד 3 מ"מ) תחת הצטרף ללא פערים ותוספים, השיגה התאמה טובה של קצוות מיושרים.

עבור גיליונות בכושר מפרקים עבים יותר (3 עד 8 מ"מ) קצוות יש לחתוך בזווית ישרה. השאירו מרווח בין הסדינים עד 2 מ"מ. עובי החומר של 8 מ"מ מחוברת ריתוך דו כיוונית. עבור תרכובות מטוסי קצה עבים נחתכים עם שיפוע.

איפה להתחיל ללמוד ברזל בישול

ללמוד כיצד לבשל ריתוך חשמלי כראוי, החל בתהליכים הבסיסיים ביותר.

 • מאכלים מבושלים קבוע על משטח אופקי (שולחן ריתוך).
 • Tack להדק אותם בקצוות ובמרכז.
 • כדי להיות מוכנס לתוך מחזיק כתוסף חדש מצורף לחלק מההדק של המסה.
 • בתחילה למלא מדרון האלקטרודה נכון (כ 75 מעלות) בכיוון של הקשת. לכן יש צורך לעשות תנועות שנראות לגרוף המתכת המותכת במפרק.
 • סוף האלקטרודה צריך להתרחש במרכז לרתך. באמצעות שמירת נטיית טיפות לזרום באופן שווה מן האלקטרודות החמה ריתוך תפר הרי טופס איכותי אפילו.
 • לאחר הקירור, לחומר צריך לכבוש מחדש את הסיגים עם המשטח לחומר.

פעם אחר פעם, כמו ניסיון הוא צבר, התפרים יושג כל חלקה ומדויקת יותר.

איך לבשל תפר אנכי של ריתוך חשמלי? העיקר - כדי להתחיל, לאחר כל ההמלצות. ריתוך מפרקים אנכיים דומים לעבוד בצורה אופקית, רק קצת יותר קשה. לחומר Prihvatyvayut במקומות שניים או שלושה. ואז לרתך הם רק מלמטה למעלה, נצמד טיפה אחר טיפה. בהדרגה, הפער כולו מתמלא מתכת חמה. איך ללמוד לבשל על ידי חשמלית? המטרה היא למזג את שני הקצוות ידי המסת קשת הריתוך שלהם, ניווט זמנית אל טיפות מתכת מהמדינה הנוזלת עד הסוף המחומם של האלקטרודה.

אתה לא יכול להכין טיפות תפר, ואת מה שנקרא "vosmerkoy9raquo;, אולם זה יכול להתמודד רק עם מומחה ומנוסה. אז, אם אתה מעוניין לדעת כיצד ללמוד לבשל תפר אנך ידי ריתוך חשמלי, מומלץ להסתכל על העבודה של רתך מנוסה, להקשיב אדוני עצות. ורק אז להתחיל בתהליך עצמך.

איך לעשות תפר בפינה יפה חסון

כראוי על מנת להפוך את מה שנקרא "tavrovyy9raquo; בתפר לא קל כמו ללמוד לבשל לריתוך חשמלי. שימוש משותף זה אם אתה רוצה לאטום חלקים בזוויות שונות. חלקי מתכת נקבעים כך הריתוך חלחל לתוך הפינה. "קבוע lodochkoy9raquo; חלקי ריתוך לתפוס משני צדדים. בנוסף, בקצה אחד של preform מועלה קצת יותר גבוה. תהליך הריתוך צריך להתחיל עם הקצה התחתון. במקרה זה, ביצוע קפדני של ההוראות על איך לבשל כמו שצריך ריתוך חשמלי, איכות לרתך ניתן לשפר באופן משמעותי.

מהי הדרך הטובה ביותר להשתמש במכונת ריתוך

 1. רתכים עתיקים שיש פער מגנטי נשלט, אשר מאפשר להתאים את עוצמת הזרם, - השנאי. ישנן אפשרויות רבות ומודלים עם דימרים חונק נוספת בצד הראשוני או המשני של השנאי.
 2. יחידות מהפך - מכשיר הריתוך מודרני יותר. עבודה מן שנאי תדר הגבוהים של יחידות כאלה יש ממדים קטנים ומשקל נמוך. בשנת מכשירים כאלה, יכול להיות מותאם בצורה חלקה מצבי ריתוך. הגדרה אחרונה צריך להיעשות בזהירות, אחרת המכונה עלולים להינזק במהירות.

בהעדר ניסיון ללמוד איך לבשל צינור electrofusion, עדיף על מתכת עבה. תלוי בעובי הקיר הופך עוברים מרובה. ריתוך רב שכבתי משפר את התכונות המכאניות של חיבור לרתך שיתקבל תהיינה חזקות.

בתחילה מרותך חצי טבעת בכיוון אחד, אז - בשנייה. בשיטת ריתוך התייחסות "כלפי מטה" הם 4 אלקטרודות מ"מ בעל מקרטעת אורגנית. כאשר הקשת הקצרה, בהסתמך על התמונה של "kozyrek9raquo;, קונסולות הן תנודות לרוחב קטנות.

כאשר עובד בשיטה "מלמטה למעלה" להקטין באופן משמעותי את מהירות. הפנית אלקטרודה של תנודות רוחביות לעשות 3-5 מ"מ.

כאשר ריתוך קונסטרוקציות של צינורות יש צורך קודם להכין ולסדר את כל החומר על שולחן הריתוך או הספסל. אחר כך הם ottsentrovyvayut ולמשוך יחד כדי להשיג את הפער ריתוך הרצוי. שנקטף מפרקי prihvatyvayut ביניהם.

צינורות עם קוטר קטן מחוברים ריתוך רציף בקוטר גדול - באופן לא רציף. לאחר השלמת כל תהליכי ריתוך משטח עבודה ממתכת מנוקה של הסקאלה, תרסיס הקרושה סיגים. בדיקה ויזואלית שנערכה כדי לזהות פיצוח או לשרוף-דרך, עזב מכתשים או נקבובי. בנוכחות מקומות תפר מרותך מאיכות ירודה שיקום.

מטעמי בטיחות אתה צריך לעבוד במהלך ריתוך כפפות זמש וכפפות, רתך לובש מסכה בנעליים ברזנט או עור כבדים וחלוקי כותנה. חובת נפש אמור מטף או מכל מים.

איך לבשל את התפרים: אנכית, אופקית, תקרה

אם ריתוך חשמלי משמש קשת חימום מתכת. היא מתרחשת בין לחומר אלקטרודה - מוט מתכת מוליך (לפעמים אל מתכתיים). מן הטמפרטורה של קשת נמס המתכת. אזור היתוך בצומת של חלקי המכונה מרותך תפר (ריתוך). עבור מתכות שונות וסוגים שונים של חיבורים יכולים להשתנות טכניקת הריתוך, העמדה של האלקטרודה, משרעת מהירותו. איך לבשל תפר אל המתחם התבררו לא רק אמין, אלא גם יפה, בואו נדבר יותר.

סוגי ריתוכים ומפרקים

יש התפרים סיווג רחב למדי. בראש ובראשונה הם מפולגים לפי סוג פועלי חיבור. בהתאם לדרישות של אמינות, בתפר ניתן על גבי צד אחד או שניים. לריתוך דו-צדדי של מבנים הוא יותר אמין וטוב יותר מחזיק את צורתו. אם תפר אחד, לעתים קרובות מתברר כי המוצר הוא מוטה: התפר "מושך". אם שניים מהם, כוחות אלה הם פיצוי.

תפרים מרותכים, בהתאם לסוג חיבור הם תחת (תחת), T-bar, ברכיים ופינה (כדי להגדיל את התמונה, לחץ על הלחצן ימני של עכבר)

עביר ציין כי כדי להשיג במתכת ריתוך איכותית לא צריכה להיות חלודה. מכיוון האזור לרתך שייף שטופל בעבר עם קובץ או - כדי להשלים היעלמותם של חלודה. יתר על כן, בהתאם לדרישות, לטחון או לא הקצה.

Butt תפר ריתוך משמש יחד עם שולי סדינים או מקטרים. פריטים ממוקמים כך שהפער ביניהם היה 1-2 מ"מ, ואולי מקובעים נוקשים. במהלך ריתוך, הפער מתמלא מתכת מותכת.

מתכת דקה - עד 4 מ"מ עובי - מרותך ללא טיפול מקדים (חלודת ניקוי לא נחשב, הוא נדרש). במקרה זה, ומבשלים על צד אחד בלבד. כאשר העובי של חלקי תפר מ"מ 4 יכול להיות יחיד או כפול, אבל זה דורש קצות איטום של אחד השיטה המוצגת בתמונה.

סוגים בהכנת חלקים עבור ריתוך תחת

 • כאשר עובי חלק מן 4 מ"מ ל 12 מ"מ, בתפר עלול להיות בודד. ואז הקצוות גזוז בכל דרך. המועדפות בעובי עד 10 מ"מימ לעשות אימונים חד צדדיים, וחלקים עבים לנקות בתדירות גבוהה יותר בצורה של האות V. בצורת U הפשטה קשה בביצוע, כי לעתים נדירות. אם איכות דרישות ריתוך מוגברת, עם עובי יותר מ 6 מ"מ דורש זמירה משני הצדדים וכן תפר כפול - האחד לצד השני.
 • כאשר ריתוך עובי מתכת של תחת 12 מ"מ בדיוק דורש תפר כפול, לחמם שכבה בצד אחד אינה אפשרית. זמירה דו-צדדי, עם שימוש H. מכתב בתוך עובי של V או בצורת U הפשטת קצה נחה: למילוי שלהם נדרש מספר פעמים גדולות יותר מאשר המתכת. מכיוון אלקטרודות אשר מגבירה את קצב הזרימה ומהירות ריתוך פחות בהרבה.

חיתוך מתכת הקצוות בעת חיבור חלקי התחת (כדי להגדיל את התמונה, לחץ על הלחצן הימני של העכבר)

אם, בכל זאת, החליט ללכת להכין מתכת עבה עם חיתוך חד צדדי, למלא את התפר יצטרך כמה מעברים. מפרקים אלה נקראים שכבתיים. היות ובמקרה זה תפר הבישול כלהלן (המספרים הצביעו הערמת סדר השכבות של המתכת כאשר ריתוך).

איך לבשל תפר תחת: שכבה אחת ו-שכבתי (כדי להגדיל את התמונה, לחץ על הלחצן ימני של עכבר)

סוג של חיבור זה משמש עבור עובי מתכת ריתוך גיליון 8 מ"מ. מרתיחים אותו משני הצדדים, בין הסדינים, אין רטיבות ואין קורוזיה.

כאשר התפר החופף, יש צורך לבחור את זווית הנטייה של האלקטרודה כראוי. זה צריך להיות בערך 15-45 מעלות. ואז אנחנו מקבלים חיבור אמין. כאשר סטייה בכיוון אחד או בתפזורת אחרת של המתכת המותכת אינה ממוקמת בצומת והן בצד, את הכח המשותף הוא מאוד מצומצם או פריטים שאינם מחוברים.

מחזיק האלקטרודה ב החפיפה ריתוך (כדי להגדיל את התמונה, לחץ על הלחצן הימני של העכבר)

ריתוך א-משותף T הוא מכתב «T», זווית - האות "T". T-משותף יכול להיות תפר יחיד או כפול. קצוות יכולים גם לסלול או לא. הצורך של חיתוך קצוות תלוי בעובי של החלקים המרותכים ומספר התפרים:

 • עובי מתכת 4 מ"מ לתפור יחיד - ללא תוחם;
 • עובי מ 4 מ"מ ל 8 מ"מ - ללא תוחם תפר כפול;
 • מ 4 מ"מ ל 12 מ"מ - תפר יחיד אגידה מחד;
 • קצה 12 מ"מ לקצץ שני הצדדים, ולעשות את הריתוך גם שני.

סוגי הריתוכים: T-משותף עם מחיצות (חיתוך) קצוות ובלי

יכול להיחשב לרתך פילה כחלק בר T. הפניות כאן זהות: מתכת דקה ניתן מרותכות ללא חיתוך קצוות, עבור עובי גדול יותר צורך להסיר חלק אחד או שני הצדדים.

כיצד להכין את חיבור מתכת בפינה (עם תפרים אחד או שתיים)

מפרקי זוויתית ו- T-bar לפעמים יש צורך לבשל עם שני הצדדים (שני תפרים). כדי כראוי לבשל פרט תפר לסובב כך שמטוס המתכת הוא באותה הזווית. בתמונת הדרך להירשם "בסירה." קל יותר לחשב את התנועה של האלקטרודה, במיוחד טירון עם ריתוך.

כפי לבישול תפר "בסירה" וכאשר חיבור מתכת בעובי שונה

כאשר אתם מחברים את זווית אלקטרודה מתכת הדקה בעובי צריך להיות אחרים - בסדר גודל של 60 מעלות לחלקים העבים. במצב זה רוב החימום יתרחש בה, לא שורפת מתכת הדקה שעלולות להתרחש אם זווית ההטיה 45 °.

כאשר ריתוך פילה יש צורך לפקח על העמדה ותנועה של האלקטרודה. אתה צריך להיות מוכן עם מילוי אחיד של התפר. קל יותר ליישם אותו, אם אתה מכניס וולד "בסירה", אבל זה לא תמיד עובד.

אם המטוס התחתון הוא אופקי, לעתים קרובות מתברר כי במישור האנכי, ובפינה של המתכת אינו מספיק: היא הערימה למטה. מצב זה מתרחש כאשר זווית הקודקוד של האלקטרודה הוא פחות זמן מאשר ליד משטחי הצד שלה. תנועה של קצה האלקטרודה חייבת להיות אחידה. הסיבה השנייה - גדול מדי בקוטר של האלקטרודה, אשר אינו מאפשר לחמם לרדת מתחת לנורמה ואת ירכה.

כדי למנוע קשת קינדל פגם זה על משטח אופקי (בנקודה "A"), נע האלקטרודה אל משטח אנכי, ואז בתנועה סיבובית vozvraschyut אותו למקומו. כאשר האלקטרודה ממוקם מעל צומת, יש לו נטייה של 45 מעלות, כפי שהוא נע מעלה בזווית של ירד מעט (איור משמאל בתמונה), כאשר המעבר משטח אופקי, עולה זווית. בטכניקה זו, בתפר יתמלא באופן שווה.

בפינת ריתוך משותפת - העמדה והתנועה של האלקטרודה

כאשר ריתוך מפרקים בפינה לעקוב אחר כדי למצוא את הזמן האלקטרודה בכל שלושת המקומות (בצדדים במרכז) היה זהה.

כמו כן סוגים שונים של תפרי תרכובות ניתן לארגן בצורה שונה בחלל. הם נמצאים בעמדה הנמוכה. רתך הוא הכי נוח. אז הדרך הקלה ביותר לשלוט בבריכה לרתך. כל עמדות אחרות - אופקי, אנכי התפר ותקורה - דורש קצת ידע של ריתוך טכניקות (איך לבשל המפרקים אלה ראו להלן).

סוגי ריתוכים על המצב בחלל: אנכית, אופקית, תקרה

כאשר ריתוך במצב הנמוך שום בעיות מתעוררות אפילו עבור רתך טירון. אבל כל ההוראות האחרות דורשות ידע של הטכנולוגיה. לכל עמדה המלצות משלה. טכניקה מרתכת כל סוג נדון להלן.

במהלך ריתוך החלקים אשר נמצאים במצב אנכי, מתכת מותכת תחת השפעת הכבידה מחליק למטה. כדי טיפות תוקנו, באמצעות קשת קצרה (קצה האלקטרודה הוא קרוב יותר באמבטיה לרתך). מאסטרים אחדים, המתיר את האלקטרודות (לא דביק), מסתמכים בדרך כלל על החלק שלהם.

הכנה מתכת (חיתוך קצה) מתבצע בהתאם לסוג תרכובת ואת העובי של הרכיבים המרותכים. הם היו קבועים אז בתפקיד, בשילוב עם צעד של תפרים רוחביים קצר כמה סנטימטרים - "טקטיקה". מפרקים אלה לא מעבירים את הפרטים של משמרת.

תפר אנכי יכול להיות מולחם מלמעלה למטה או מלמטה למעלה. קל יותר לעבוד מלמטה למעלה: ה- SO-הקשת המרותכת דוחפת למעלה באמבטיה, ומונעת ממנו שוקע למטה. קל יותר לבצע תפר איכות.

כפי לבישול מלמטה למעלה תפר אנכי: העמדה ותנועה אפשרית של האלקטרודה

בסרטון הזה זה מוצג כראוי לבשל תפר אנכי electrowelded עם התנועה של מלמטה למעלה אלקטרודה ללא הפרעה. זה הוכיח גם טכניקת רולר קצרה. במקרה זה, תנועות אלקטרודה להתרחש רק למעלה ולמטה, ללא כל תזוזה אופקית, מתקבלת תפר כמעט שטוח.

בצע את חלקי חיבור במצב אנכי אפשרי עם שולי הקשת. רתכים טירון זה יכול להיות יותר נוח: במהלך מתכת ההפרדה יש ​​זמן להתקרר. כאשר בשיטה זו יכול אפילו לתמוך על המכתש לרתך אלקטרודות המדף. זה יותר קל. נהיגת תנועות כמעט זהה ללא הפרעה: מצד לצד, לולאה או "רולר קצר" - למעלה ולמטה.

איך לבשל מרווח תפר אנכי, לראות את הסרטונים הבאים. את אותו האפקט מוצג נוכחי videotutorial על צורה לרתך. באופן כללי, הזרם צריך להיות פחות מ 5-10 המומלצת עבור סוג ועובי של האלקטרודה מתכת. אבל, כפי שניתן לראות בסרטון, זה לא תמיד המקרה והוא נקבע באופן ניסיוני.

לפעמים מבושל תפר אנכי מלמעלה למטה. במקרה זה, לשמור על אלקטרודה הצתה קשת בניצב חתיכת עבודה. לאחר ירי בתוך מתכת חמה עמדה, אז האלקטרודה התחתון לרתיחה כבר במצב הזה. תפר ריתוך מלמעלה למטה אנכיים הוא לא מאוד נוח, דורש שליטה טובה באמבטיה לרתך, אבל זו דרך שבה אתה יכול להשיג תוצאות טובות.

כפי לבישול העליון אנך תפר electrowelded למטה: עמדת הקצה האלקטרודה ואת התנועה שלה

תפר אופקי במישור האנכי יכול להתבצע בתור נכתבות מימין לשמאל משמאל לימין. אין הבדל, כמו מישהו נוח יותר, משום הטבחים. כמו עם אמבטית תפר ריתוך אנכית יטה כלפי מטה. בגלל זווית הטית אלקטרודה היא גדולה מספיק. זאת נבחרה בהתאם למהירות ופרמטרים נוכחיים. העיקר הוא כי באמבטיה נשארה במקום.

ריתוך של תפרים אופקיים: מיקום האלקטרודה ותנועה

אם המתכת זורמת מטה, להגדיל מהירות, מתכת התחממות פחות. דרך נוספת - כדי להפוך את הפער קשת. במהלך התקופה הקצרה של המתכת מתקרר מעט ואינו לברוח. אפשר גם להפחית את עוצמת מעט מן הנוכחי. לאחר כל הצעדים הללו מיושמים בשלבים ולא בבת אחת.

הוידאו מראה כיצד לרתך מתכת כראוי במצב מאוזן. החלק השני של הסרט על המפרקים האנכיים.

סוג זה של מפרק לרתך - הקשה ביותר. זה דורש מיומנות גבוהה שליטה טובה באמבטיה לרתך. כדי להשיג אלקטרודה לרתך זה שנערך בזווית ישרה אל התקרה. דאג קצר, מהירות - מתמדת. בצע בעצם בתנועה סיבובית, הארכת תפר.

לאחר ריתוך, משטחי המתכת הם סיג ספריי, סיגי טיפות מתכת. סם תפר בדרך כלל קמור, מעל פני השטח. כל החסרונות הללו ניתן למנוע: לנקות.

לטאטא אחרי תפרי ריתוך לעשות בשלבים. בשלב הראשון באמצעות סיג דפיקת אזמל ופטיש וסיגים מפני השטח. במקרה השני, אם יהיה צורך, תפר בהשוואה. יש צורך בכלים: בולגרית, מצויד דיסק מלטש על מתכת. בהתאם מהשטח איך חלקה חייבת להיות באמצעות דגנים שוחקים שונים.

לפעמים, במהלך ריתוך מתכות רקיע, פח נדרש - ציפוי דק של שכבת בדיל מותך לרתך.

בתור התחלה, רתכים קרובים כאשר התפרים הם מצאו טעויות, אשר להוביל להופעת מומים. חלקם קריטיים, כמה - לא. בכל מקרה, חשוב להיות מסוגל לזהות את השגיאה, ולאחר מכן לתקן את זה. הליקויים הנפוצים ביותר הם בקרב הבא - רוחב משותף שוויוני ומילוי אחיד. זו מתרחשת בשל תנועות אחידות של הקצה האלקטרודה, ואת מגוון שינוי מהירות תנועה. עם ניסיון, חסרונות אלה הופכים פחות מורגשים אחרי כמה זמן נעלם כליל.

שגיאות אחרות - הבחירה של ערכי קשת נוכחיים - יכולות להיקבע על ידי הצורה של התפר. במילים כדי לתאר אותם קשה, זה קל יותר לתאר. בתמונה למטה מראה את הפגם הבסיסי בכושר - פוגעים ומילוי אחיד, פרט את הסיבות מדוע הם נקראו.

שגיאות שעלולות להתרחש במהלך ריתוך

אחת הטעויות שנעשו על ידי רתכי טירון: חוסר ההיתוך

פגם זה הוא מילוי שלם של חלקים משותפים. מחסור זה חייב להיות מתוקן, כפי שהוא משפיע על עוצמת הקשר. הסיבות העיקריות:

 • הנוכחי ריתוך מספיקות;
 • תנועה במהירות גבוהה;
 • הכשרה מספקת של הקצוות (כאשר ריתוך מתכת עבה).

זה מבטל את המתקן את הנוכחית וצמצום אורך הקשת. להרים בצורה נכונה את כל הפרמטרים של תופעה זו מסולקת.

פגם זה - חריץ לאורך התפר על המתכת. בדרך כלל מתרחש כאשר מדי ארוכת קשת. התפר הופך רחב יותר, הטמפרטורה הקשת להתחמם אינה מספיק. המתכת על הקצוות מתקשה במהירות כדי ליצור את החריצים. "מטופלים" קשת קצרה גזעו או ההתאמה הנוכחית ובגדול.

לערער את הקשר הזוויתי

כאשר שייפלו זוויתית או T-מפרקים נוצר בשל העובדה כי האלקטרודה הגדול מופנה במישור אנכי. ואז המתכת זורמת במורד שוב חריץ שנוצר, אבל מסיבה אחרת: חימום חזק מדי של החלק האנכי של התפר. זה מבטל את ההפחתה נוכחית ו / או לקצר את הקשת.

דרך חור זה בריתוך. הסיבות העיקריות:

 • ריתוך הנוכחי גבוה מדי;
 • חוסר המהירות;
 • פער גדול מדי בין הקצוות.

זה נראה כמו ריתוך תפר כווייה-דרך

דרכים לתקן ברורה - לנסות לבחור את מצב לרתך הטובה ומהירות התנועה של האלקטרודה.

נקבוביים נראה כמו חורים קטנים, אשר ניתן לקבץ יחד בשרשרת, או להיות מפוזר על פני השטח של הריתוך. זהו פגם מקובלת מאז להפחית את עוצמת הקשר משמעותי.

 • כאשר יש הגנה לא מספקת של כמות מוגזמת אמבטיה מרותך של גז מגן (אלקטרודות איכות נמוכה);
 • טיוטה באזור לרתך, אשר מסיט את גזי מגן וחמצן נופל אל מתכת מותכת;
 • בנוכחות לכלוך חלודה על המתכת;
 • חוסר חיתוך קצה.

נפול להופיע כאשר ריתוך עם חוט מילוי כאשר מתאימים כראוי מצבים ופרמטרים של ריתוך. לייצג מתכת ישנה אשר אינו מחובר החלק העיקרי.

פגמים עיקריים ריתוכים

סדקים חמים להופיע במהלך קירור מתכת. הם יכולים להיות מופנית יחד או לרוחב התפר. קרה כבר להופיע על תפר קר במקרים בם העומס על הסוג של המפרק הזה הוא גדול מדי. סדקים קרים להוביל להרס של המפרק. חסרונות אלה מטופלים מחדש ריתוך בלבד. אם חסרונות רבים מדי, התפר נחתך מחדש מיושם.

סדקים קרים להוביל להרס של מוצרים

איך לבשל את התפרים: אנכית, אופקית, תקרה

טכנולוגיית החשמל מבוססת על העיקרון של מתכת על ידי המסת המתרחשים בין לחומר לבין הקשתית האלקטרודה. הטמפרטורה של קשת נמס המתכת באזור לרתך המאפשר חיבור דרך המתכות לרתך. עבור סוגים שונים של מתכות ותרכובות ספקו תנאי ריתוך מסוימים שונה מכל טכניקות אחרות לעשות עמדת עבודת אלקטרודת ייחוס מהירה, משרעת התנועה שלה.

בהמשך אנו רואים את השיטות הבסיסיות של יצירת ריתוכים הנכון כדי להבטיח את האמינות והאיכות של החיבור.

הסיווג של ריתוכים הוא נרחב למדי, והם נבדלים זה מזה בסוג ואת הסוג של חלקי ריתוך.

על פי הסוג של ריתוכי חיבור הן חד צדדיות דו-צדדיות. הבחירה לטובה אחד או סוג אחר של חיבור, בהתאם הפרמטרים הטכניים של האובייקט להיות מרותך. ככלל, המבנים הקריטיים ביותר מרותכים ידי תפר בין שתי מדינות מספקות אמינות גבוהה יותר של הקשר.

לפי סוג של ריתוכי חיבור מחולקים כדלקמן:

 • תחת
 • טיז
 • בפינה
 • חפיפה

סוג של חיבור זה משמש לעיתים קרובות עבור מבני מתכת ריתוך גיליון וצינורות. בין workpieces מרותך שוכן פער של 1-2 מ"מ, והם תקועים עמוק ככל האפשר על מנת למנוע הטיה. בתהליך של איטום הפער מתמלא מתכת מותכת.

המתכת יריעות בעובי של עד 4 מ"מ צדדי מרותך התפר ללא טיפול מקדים למעט קורוזיה הפשטת חובה.

כאשר מצרפים את מאמרים מעל 4 מ"מ עבה יכול לשמש חד צדדי תפר דו-צדדי. במקרים אלה, מראש חיתוך קצות אזור הריתוך.

באט ריתוך workpieces מעל 12 מ"מ מחייבת הטלת החובה של תפר בין שתי מדינות מאז ריתוך חד צדדי לא יכול להמס שכבת המתכת. יש צורך לבצע משופעות ראשוניות על שני הצדדים. אם תכונות עיצוב preform אינן מאפשרות משופעות הבילטרליים, התפר מרותך ב עובר מרובים, מילוי naplavom רב שכבתי.

מתחם חפיפה ישים עבור ריתוך workpieces מתכת בעובי 8 מ"מ. בעת שימוש בסוג זה של provarkoy מתחם בוצע משני הצדדים כדי למנוע חדירת רטיבות וקורוזיה בין הסדינים.

עבור ריתוך באיכות כאשר ריתוך חופף, האלקטרודה חייב להיות בזווית של 15 עד 45 מעלות אל משטח העבודה. במקרה של ערכים אלה, חלק ניכר להמס זורם הרחק המשותף, אשר מפחית באופן משמעותי את עוצמת הקשר.

הטכנולוגיה עובדת עם סוגים אלה של קשרים דומים מאוד. T-מפרקים חתכו להציג דומה האות T, ואת הזווית - אות H.

תלוי בעובי של המתכת, מרותך T-מפרקים ניתן י.ל. שני תפרים, עם או בלי טרום צורר את.

דרישות ריתוך ידי פילה זהות כמו במקרה של התפס, כמו, למעשה, את התפר בפינה נחשבת טי חלק.

עבור תרכובות איכותיות מטוס זוויתית או T-אלמנטים מרותכים יש למקם באותה הזווית. תרחיש אופטימלי הוא הריתוך שלהם "בסירה." כשמחברי חלקים בעוביים שונים, זווית ההטיה לכיוון לחומר עבה צריכה להיות כ 60 מעלות. במסגרת תפקידו זה, חלק גדול החימום יהיה בחלק העבה, על מנת למנוע שריפת דרך המתכת הדקה.

את המיקום המרחבי של הריתוכים.

בנוסף סוגים אלה של קשרים, ריתוכים שונים הסידור המרחבי שלהם.

הדרך הקלה והנוחה עבור הרתך עובד עם החיבורים שנעשו במצב למטה. במקרה זה, רק מספיק כדי לשלוט על הכיוון של המפרק וכדי למנוע התפשטות של המסה המותכת. ככלל, עם תפרים המרותכים במצב הנמוך בקלות יכול להתמודד אפילו רתך כי אין הרבה ניסיון וכישורים.

עמדות מרחבית אחרות של ריתוכים, כגון אנכי, אופקי ותקרה, דורשות הכשרה טכנית ספציפית ומומחיות מספיקה. עבור באיכות גבוהה ריתוך ריתוכים אנכיים, אופקיים, ותקורה הכרחי כדי לשמור על סטנדרטים טכנולוגיים שנקבעו עבור סוג מסוים של ריתוך.

איך לבשל תפר אנכי?

ריתוך של workpieces קושי אשר נמצאים במצב זקוף הוא כי להמיס ידי כוח המשיכה לזרום למטה מבלי למלא את התפר. כדי למנוע זאת, אתה חייב לשמור על סוף האלקטרודה קרובה באמבטיה לרתך, באמצעות קשת קצרה. עם מותגים מסוימים של אלקטרודות, הם יכולים להסתמך על לחומר.

קצות טיפול קדם מרותך אלמנטים צריכים להתבצע בהתאם לסוג של מתחם ואת העובי החלקי. הבא, לחומר קבוע טקטיקה-ריתוכים העמדה אשר אינם מאפשרים תזוזה של האלמנט.

כראוי להרתיח תפר אנכי יכול להיות גם מלמטה למעלה, ולהיפך. חותם טוב יותר מתקבל על ידי תנועה של מעלה האלקטרודה. ריתוך תפר של מלמעלה למטה דורש שליטה קפדנית של האמבטיה לרתך, אך חווה רתכים באמצעות שיטה זו של עבודה יכול להשיג תוצאה טובה.

רתכי טירון בעת ​​חיבור המפרקים האנכיים הוא שולי ריתוך קשת מותרים. שיטה זו היא פשוטה יותר, שכן קשת מתכת הבידוד מתקררת, מבלי לרוקן את. Scheme תנועות אלקטרודה רגילות - מצד לצד או מלמטה לולאה עליונה.

איך לבשל קו אופק?

תקנה טכנולוגית מסוג זה של מפרק מרותך דומה במידה רבה לזו הקודמת. כדי למנוע את ייבוש המתכת המותכת מומלץ להגדיל את מהירות תנועה של האלקטרודה, אשר מפחיתה את החימום של המתכת. בנוסף, אתם יכולים להפסיק את הקשת בקצרה, המאפשר המתכת לקרר. שיטה נוספת - ירידה קלה זרם הריתוך. אחת השיטות הללו יש להשתמש כדי להשיג לרתך איכות.

ככל תפר התקרה לבשל כמו שצריך?

סוג זה של מפרקים מרותכים נחשב המסובך ביותר ודורש הכשרה ומיומנות גבוהות של המבצע. כדי כראוי לבשל תפר ריתוך חשמלי תקרה מחייב ניטור קבוע של הברכה לרתך. בעת יצירת אלקטרודה לריתוך חיבור מוחזקת בזווית ישרה אל הפרטים, יצירת קשת קצרה, אך מתמדת. ערכת אלקטרודת ייחוס מומלצת - בתנועה סיבובית, אזור תפר הארכה.

גימור ריתוכים

בדרך כלל, רוב ריתוכים דורשים עיבוד נוסף כדי להסיר את להמיס ניתז, סיג, סיגים. בנוסף, לעיתים קרובות יש צורך ליישר את פני השטח הקמור של התפר.

כאשר לטאטא התפר, בעיקר באמצעות פטיש ואזמל מוסר מפני השטח של מתיז לרתך וסיגים וסיגים. בהמשך, במידת הצורך, באמצעות מטחנות זווית נשאו התפר יישור. גודל גרגר של גלגל השוחקים נבחר בהתאם לרמת רצוי חלקות של המפרק.

בחלק מהמקרים, בתפר הריתוך מכוסה בשכבה דקה של בדיל מותך.